Novinky v Ibis CMS a Merkur eShop - verze 2.0.7

07.10.2010

Každé čtvrtletí uvolňujeme novou verzi redakčního systému Ibis CMS a internetového obchodu Merkur eShop.

Podívejte se, co je nového v Ibis CMS a Merkur eShop - verze 2.0.7.

Všichni zákazníci, kteří mají objednány automatické čtvrtletní aktualizace, budou mít své weby aktualizovány do dvou týdnů.

Přehled všech funkcionalit včetně ukázek obrazovek z administrace si můžete prohlédnout v těchto PDF souborech: podrobný popis Merkur eShop (PDF, 9 MB) a podrobný popis Ibis CMS (PDF, 20 MB).

Ibis CMS - 2.0.7

 • 0005383: [Automatické zálohování obsahu] Automatické zálohování obsahu
  Zcela nový modul, který za Vás ukládá (zálohuje) průběžně každou změnu obsahu ve Stránce, Článku, Novince či Kalendáři akcí. Pokud uděláte chybu, můžete se vrátit o libovolný počet kroků (uložených verzí) zpět.
 • 0005439: [Diskuse] Práce s IP adresami u příspěvků (blokování, seznam, informace)
  Plní se Vám diskuse příspěvky od spamerů? Chcete mít možnost vidět, kolik příspěvků pochází z jedné IP adresy (počítače)? A mít možnost blokovat příspěvky takového přispěvatele? Pak se Vám bude hodit toto vylepšení.
 • 0005309: [Diskuse] Možnost schvalování příspěvků správcem před publikací
  V diskusi je možné nastavit volbu, zda se příspěvky mají po vložení zobrazit na webu automaticky hned, nebo vždy až po schválení administrátorem.
 • 0005340: [Editovatelný box] Samorotující kolotoč
  Opět zajímavé vylepšení editovatelných boxů - editboxy teď umí samy rotovat bez nutnosti obnovy stránky. Na výběr máte 28 přechodových efektů a možností nastavení časování. Podívejte se na ukázku.
 • 0005307: [Administrace] Vypršení platnosti stránky - zobrazování zbývajícího času
  Znáte to taky? Začnete editovat nějakou stránku, je toho hodně a do toho telefon nebo jiné vyrušení. Pak se vrátíte k administraci, pokračujete v práci, dáte uložit a místo toho na Vás vyskočí upozornění, že vypršela platnost stránky. Abychom toto riziko minimalizovali, můžete si v hlavičce administrace zobrazit čas zbývající do vypršení platnosti stránky a včas rozpracovanou práci uložit. Koho tikající hodiny znervozňují, může si toto zobrazení vypnout.
 • 0005369: [Kalendář akcí] Kalendář akcí - zobrazování jen "použitých" typy akcí
  Pokud používáte v Kalendáři více typů akcí, bude se návštěvníkům Vašich stránek hodit zobrazování (pod kalendáriem) jen těch typů akcí, které se v daném období konají.
 • 0005341: [Administrace] Přesměrování na cílovou stránku po přihlášení
  Když pošlete někomu odkaz do administrace na konkrétní stránku a ten někdo není přihlášen, tak se mu dříve objevilo přihlašovací okno, přihlásil se a zobrazila se výchozí stránka administrace a ne ta, na kterou jste poslali odkaz. To je už minulostí.
 • 0005339: [Administrace] Proklik na detail/editaci z názvu
  Vylepšení v administraci - přejít na editaci položky lze i kliknutím na název. A v editaci stránky se nabízí odkaz na náhled stránky na webu. V případě aktivního modulu Automatické zálohování obsahu se zobrazuje i odkaz na záložní verze dané stránky.
 • 0005308: [Úvodní strana] Description pro Úvodní stránku
  Pole Description je nastavitelné i pro Úvodní stránku.

Merkur eShop - 2.0.7

 • 0005437: [Objednávky] Rozdělení a sloučení objednávek
  Chcete sloučit dvě objednávky do jedné? Nebo naopak jednu rozdělit na dvě? Můžete.
 • 0005353: [Tisk formulářů] Hromadné tisky - nastavitelný přepínač vytištěno/nevytištěno
  Při prvotním testování a ladění tisku hromadných šablon lze nastavit, že se nebude u objednávek evidovat dočasně příznak vytištěno/nevytištěno.
 • 0005318: [Statistiky] Graf a tabulka ve statistikách
  V modulu Statistiky se zobrazuje přehledný graf a tabulka za celé období fungování eshopu s údaji o počtu objednávek, tržbách a průměrné hodnotě objednávky.
 • 0005418: [Jádro] Kopírování hodnoty Dodací lhůta při duplikaci
  Oprava chyby, kdy se při duplikaci varianty nekopírovala hodnota Dodací lhůta.