Novinky v Ibis CMS a Merkur eShop - verze 2.0.8

11.01.2011

Každé čtvrtletí uvolňujeme novou verzi redakčního systému Ibis CMS a internetového obchodu Merkur eShop.

Podívejte se, co je nového v Ibis CMS a Merkur eShop - verze 2.0.8.

Všichni zákazníci, kteří mají objednány automatické čtvrtletní aktualizace, budou mít své weby aktualizovány do dvou týdnů.

Přehled všech funkcionalit včetně ukázek obrazovek z administrace si můžete prohlédnout v těchto PDF souborech: podrobný popis Merkur eShop (PDF, 9 MB) a podrobný popis Ibis CMS (PDF, 20 MB).

Ibis CMS - 2.0.8

 • 0005664: [Privátní obsah] Nový modul - Privátní obsah
  Potřebujete mít na stránkách část obsahu dostupnou pouze pod heslem? Anebo dokonce pro více skupin/jednotlivců různé obsahy chráněné různými hesly? Umíme! Příznak Privátní můžete nastavit pro Stránky, Články, Novinky, Akce z kalendáře a Galerie.
 • 0005617: [Administrace] Zařazení mapy stránek do stromu
  Odkaz na mapu webu máme obvykle u vyhledávacího políčka. Od teď je možné si odkaz na Mapu webu v administraci přiřadit jakékoli stránce ve struktuře webu a mít tak tuto stránku také v menu.
 • 0005662: [Administrace] Zobrazovat odkaz na nastavení sloupců i u Článků
  To, že lze nastavit, které sloupce se mají zobrazovat v přehledu Článků, nebylo zřejmé, protože chyběl odkaz na toto nastavení. Teď už je odkaz i tam. Nastavení sloupců je totiž společné pro Stránky i Články.
 • 0005658: [Administrace] Články - umožnit řazení podle abecedy
  Pokud potřebujete seřadit články podle abecedy a nevyhovuje/nestačí Vám ruční řazení, máte možnost nechat seřazení na Ibisu. Můžete si vybrat, jestli chcete seřadit napřed znaky nebo čísla.
 • 0005640: [Kalendář akcí] Filtr konaných akcí
  V administraci na stránku Všechny registrace jsme přidali sloupec s termíny a jejich obsazenostmi. A nad seznamem je filtr Skrýt již konané akce pro přehlednější seznam registrací.
 • 0005619: [Administrace] Editace stránek - nabízet pouze příslušné nadřazené stránky
  Při editaci (ne zakládání) stránky nižší úrovně se při výběru nadřazené stránky nabízely ne jen stránky nadřazené, ale všechny stránky stejné úrovně z jiných "větví stromu" webu. Toto je teď opraveno a zobrazují se pouze stránky v nadřazené úrovni.
 • 0005616: [Email marketing] EMM - zobrazit uživatele dané skupiny
  Na stránce EMM - skupiny je číslice ve sloupci Počet aktivních uživatelů klikací a vede to na seznam všech uživatelů dané skupiny.
 • 0005615: [Diskuse] Diskuse - Možnost nastavit osobní údaje Správce
  Při reakci Správce v administraci Diskuse systém chce pokaždé po Správci vyplnit políčka Jméno a Email. Tyto dva údaje jsou teď nastavitelné v Nastavení v sekci Diskuzní fórum.
 • 0005614: [Email marketing] EMM - kontrola emailové adresy
  Při přihlašování k odběru novinek je kontrolována formální správnost emailové adresy. Tedy že nebudou odeslány adresy jako: @jmeno@domena.cz, jmeno@domena.c nebo jmeno@.cz.
 • 0005611: [Email marketing] Upgrade odesílacího scriptu
  Aktualizovali jsme odesílací script/funkci phpmailer na nejnovější verzi a vylepšili jsme kompatibilitu odchozích emailů. Zvýšili jsme tak čitelnost a doručitelnost v emailových programech.
 • 0005573: [Administrace] Umožnění nastavit globální Description
  U každé stránky je možné nastavit si Description. U těch stránek, kde si nechcete zadávat jiné, lze použít jedno globální Description. Toto globální description je v Nastavení v sekci Description a struktura titulku a je pro každou jazykovou mutaci zvlášť.

Merkur eShop - 2.0.8

 • 0005660: [Objednávky ] Interní poznámka v objednávce
  Do detailu objednávky jsme přidali pole Interní poznámka. Zákazníkova poznámka byla přesunuta výše a zobrazuje s červeným podbarvením, aby nebyla přehlédnuta.
 • 0005659: [Objednávky ] Indikace stavu skladu u objednávek
  V přehledu objednávek se barevnou ikonkou zobrazuje informace o tom, jestli v dané objednávce je veškeré zboží v daný okamžik (tedy ne v okamžik objednání - to už signalizujeme v detailu objednávky) na skladě a že je tedy možné objednávku expedovat. Pro jednotlivé stavy je možné si nastavit, zda se pro daný stav má sklad kontrolovat.
 • 0005613: [Administrace ] Přehled objednávek - podbarvení řádku podle stavu
  V přehledu objednávek je možné podbarvit si řádky podle toho, v jakém jsou stavu. V editaci Stavu je výběr barvy řádku pro daný stav. Pokud podbarvování nechcete, nastavte si bílou barvu.
 • 0005605: [Administrace ] Možnost skrýt oblast filtrů
  Na stránce přehledu objednávek je seznam stavů a možnost filtrování/vyhledávání. U některých uživatelů je seznam stavů dlouhý (vysoký) a zabírá tak zbytečně moc místa. Umožnili jsme proto tuto oblast skrýt. Spolu se skrytím levého menu je pak maximalizována plocha pro samotnou práci i na menších monitorech.
 • 0005553: [Produkty ] Filtr výrobců - výběr všech výrobců
  Když si zákazník na vnějším webu nastaví filtr produktů podle jednoho výrobce a pak chce tento filtr zrušit, může to nyní udělat i tak, že vybraného výrobce odškrtne. Tím se automaticky zaškrtne volba "Všichni výrobci".
 • 0005534: [Administrace ] Oprava řazení produktů v tiskovém přehledu produktů výrobce
  V administraci na stránce přehledu produktů výrobce se v tiskové sestavě nesprávně řadily produkty podle abecedy.
 • 0005533: [Produkty ] Oprava zobrazování variant produktu
  V detailu produktu se jako výchozí nezobrazovala první varianta, ale některá jiná, toto je již opraveno.